Cyklistické oblečení

Cyklistické oblečení

 

Pokud to s cyklistikou myslíte alespoň trochu vážně, pak byste určitě měli zainvestovat do kvalitního cyklistického oblečení. Je důležité výběr toho správného oblečení na kolo nepodcenit. Při výběru cyklistického oděvu je třeba dbát na několik důležitých faktorů. Tím nejdůležitějším je materiál, ze kterého je oděv vyroben. Správný materiál odvádí pot a udrží vás v suchu. Oděv také musí být pohodlný a neomezovat vás v pohybu, naopak vás musí v pohybu podporovat. A samozřejmě se vám oděv musí líbit.

 

Funkční prádlo

 

Funkční prádlo, neboli termoprádlo se obléká přímo na tělo. Jeho funkčnost spočívá v odvádění potu a zabraňuje tak prochladnutí a zajišťuje pocit sucha a tepla. Při výběru termoprádla je třeba vybrat správnou velikost pro vás, jinak termoprádlo nebude správně fungovat. Kvalitní termoprádlo má sofistikovaný střih, např. ploché švy, které zabrání vzniku odřenin.

 funkcni_whitefunkcni_black

 

Cyklistické kraťasy

 

Další neméně důležitou součástí každého správného oděvu na kolo jsou cyklistické kraťasy.

 

Volné kraťasy na kolo vypadají jako běžné kraťasy. Jsou k dostání s vložkou nebo bez vložky. Vložka je buď vložená samostatně, je všitá napevno, nebo je přichycená pomocí druků. Jejich výhodou oproti elastickým šortkám jsou kapsy, do kterých můžete dát napříkad peněženku nebo telefon.

kalhoty_black

 

 

Dresy

 

Základem každého správného cyklistického oděvu je kvalitní dres. Oproti normálnímu tričku snadno a rychle odvádí pot a rychle schne. Díky prodloužené zadní části chrání spodní část zad před ofouknutím. Každý správný cyklistický dres by také měl mít reflexní prvky a měl by být natolik barevný, aby nebyl k přehlédnutí. Dres by vám neměl bránit v pohybu a jestliže máte v úmyslu jezdit i v horším počasí, tak by měl být zateplený, popřípadě by měl mít na předku ochranu proti větru. Dresy určené do horšího počasí bývají s dlouhým rukávem. Většina dresů má zapínání na zip, které se nachází na přední části. Délka zipu se různí, krátký zip je vhodný pro studenější počasí, tříčtvrteční zip a zip v celé délce dresu se díky možnosti ho plně rozepnout hodí do teplejšího počasí.

 dres_bluedres_orange

 

Bundy

 

Každá správná a kvalitní bunda na kolo by měla splňovat hned několik požadavků. Zaprvé by měla udržet vaše tělo v teple. Zadruhé by vás měla ochránit před studeným větrem. Zatřetí by měla být prodyšná a v menší či větší míře by měla být voděodolná. Oproti klasickým bundám mají ty cyklistické jiný střih. Mají prodloužená záda a rukávy a vyšší límec, který chrání krk. Většina bund má reflexní prvky.

 bunda_blackbunda_green

 

Rukavice

 

Cyklistické rukavice by neměly chybět ve výbavě žádného cyklisty. Rozdělují se na dva druhy podle délky. Dlouhé rukavice se hodí na zimu, ty krátké pak na léto. Rukavice by měly splňovat hned několik funkcí. V prvé řadě by měly zabraňovat klouzání rukou při držení řidítek. Dále by měly chránit hřbet ruky a dlaň proti odření. Také by měly chránit dlaň ruky proti otlakům a znecitlivění a v chladnějším počasí proti prochladnutí.

 rukavice_yellowrukavice_green

 

Ponožky

 

Cyklistické ponožky jsou součástí každého správného cyklistického oděvu. Cyklo ponožky jsou vybaveny odvětrávanými panely, které udrží vaši nohu větranou. Ponožky na kolo jsou většinou vyrobeny z antibakteriálních materiálů se stříbrnými vlákny pro nižší pocení nohou.

ponožky_black ponožky_white

 

 

 

Zpět do obchodu
×

Splátková kalkulačka ESSOX