Severní Morava

Do našich luhů a hájů se po dlouhé zimě vrátilo teplo, a to značí, že nastal ten správný čas oprášit kolo a vypravit se na nějaký ten výlet. Severní Morava se svými turistickými atrakcemi a hornatou krajinou přímo vybízí na uspořádání nějakého toho cyklovýletu, ať už osamoceně, s rodinou nebo s přáteli. Jedním takovým perfektním místem pro výlet je rozhledna tyčící se na vrcholku Olšová nad obcí Pohoř.

Rozhledna byla postavena teprve nedávno a z vyhlídkové plošiny, která se nachází ve výšce 13 metrů, nabízí výhled na Jeseníky a Moravzskoslezské Beskydy. Při dobré viditelnosti je možné spatřit i dva nejvyšší vrcholy obou pohoří – Praděd a Lysou Horu. Pro ty méně znalé se na ochozu rozhledny nachází panoramatické fotografie s popisky vrcholů a jiných zajímavých míst. Rozhledna je otevřena nonstop a vstup na ní je kompletně zadarmo.

vylet_obr1

A kudy se tedy na rozhlednu dostanete? Z Oder do Pohoře vede modrá turistická značka, která pokračuje do Fulneku a pak dále do Hradce nad Moravicí. Po ní je to něco okolo 6 kilometrů. Další možností, jak se k rozhledně dostat je využít 10 kilometrové naučné stezky Stříbrný chodník, která začíná i konči v Odrách. Na stezce se nachází celkem 16 zastavení, přičemž rozhledna se nachází mezi osmým a devátým zastavením.

vylet_obr2

Pokud se stejně jako já rozhodnete vydat k rozhledně z Fulneka, tak vás čeká 10 kilometrová trasa se dvěmi kopci a celkovým převýšením 350 metrů. Konkrétně se vydáte po cyklostezce č. 6078 přes obec Jestřábí do obce Kletné, za kterou odbočíte před dálničním přejezdem doprava a po úzké silnici, která se v závěru prudce zvedne vyjedete až k rozhledně. Nejedná se o nikterak obtížnou trasu, koneckonců jsem ji na svém kole Kross Level B6 bez problémů zvládl, a to nejsem žádný velký sportovec. Další možností jak se na rozhlednu dostat je vyjet ze Suchdol nad Odrou a vydat se po cyklotrase č. 6078 a před obcí Kletná zabočit doleva.

vylet_obr3

Po výjezdu k rozhledně a po výšlapu 64 schodů, které na ochoz rozhledny vedou Vás bude čekat dechberoucí výhled na širé okolí, kvůli kterému bude výlet stát za tu námahu.

Web kola-kross.cz používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací